Κραυγή νίκης από τον Τσιτσιπά στην Σανγκάη (video)

Με μια κραυγή πανηγύρισε τη νίκη του ο Στέφανος Τσιτσιπάς κόντρα στον Φέλιξ Αλιασίμ στον δεύτερο γύρο του τουρνουά στην Σανγκάη, η οποία και ήταν η πρώτη απέναντι στον Καναδό μετά από 3 ήττες στα junior και 2 στο ATP Tour.

Ο Έλληνας τενίστας μετά την ήττα του από τον Τιμ, επανήλθε δριμύτερος παίρνοντας την πρόκριση με 2-0 σετ (7-6, 7-6) μετά από αγώνα που κράτησε δύο ώρες και δύο λεπτά.

Στον επόμενο γύρο των «16» του ATP Masters 1000 Rolex ο Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον Πολωνό, Χούμπερτ Χουρκάτς.

Ακολουθήστε μας στο Facebook και μείνετε πάντα ενημερωμένοι!