Ο Ολυμπιακός «σκότωσε» την «αρκούδα» μέσα στην Πόλη!!! Πρόκριση στον τελικό του Final Four! (Video)

Μεγάλη νίκη–πρόκριση του Ολυμπιακού, που σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, κέρδισε με την ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη με 82-78 στην Κωνσταντινούπολη.

Με τρίποντα των Σπανούλη και Γκριν στο τελευταίο λεπτό, ο Ολυμπιακός ανέτρεψε τα προγνωστικά.

Οι Ρώσοι ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του ημιτελικού, αλλά… στα κρίσιμα λεπτά «μίλησε» η ελληνική ψυχή.

Πρίντεζης και Παπανικολάου κράτησαν τους «ερυθρόλευκους» στα δύσκολα σημεία του αγώνα, ενώ σπουδαίες ήταν οι εμπνεύσεις του Σπανούλη.

Η δωδεκάδα του Ολυμπιακού: Γκριν, Μπιρτς, Γιανγκ, Τολιόπουλος, Παπαπέτρου, Σπανούλης, Γουότερς, Αγραβάνης, Μιλουτίνοφ, Πρίντεζης, Παπανικολάου, Μάντζαρης.

Η δωδεκάδα της ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Ντε Κολό, Τεόντοσιτς, Όγκουστιν, Φριτζόν, Αντόνοφ, Τζάκσον, Φρίλαντ, Βοροντσέβιτς, Χίγκινς, Χριάπα, Κουρμπάνοφ, Χάινς.