Copa America: Ποδοσφαιρικό ξενύχτι με την ΕΡΑσπορ 101,8

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το ποδόσφαιρο είναι και αυτό το καλοκαίρι στο επίκεντρο για να διανθίσει τα βράδια και τα ξημερώματά μας, καθώς τηλεοπτικά μέσω της ΕΡΤ Sports και ραδιοφωνικά από την ΕΡΑσπορ 101,8 θα μπορέσουμε να ταξιδέψουμε στα γήπεδα της Βραζιλίας μεταξύ 14 Ιουνίου και 7 Ιουλίου.

Η αλήθεια είναι πως για όσους θέλουν να απολαύσουν ζωντανά τους αγώνες, εκτός από μερικούς που ξεκινούν στις 10 το βράδυ ώρα Ελλάδας, οι υπόλοιποι είναι μεταμεσονύκτιοι, οπότε απαιτείται ξενύχτι.

Οι δέκα χώρες της Νοτίου Αμερικής θα διεκδικήσουν το τρόπαιο μαζί με δυο προσκεκλημένες, αυτή τη φορά από την Ασία. Το Κατάρ που θα φιλοξενήσει το Μουντιάλ του 2022 και κατέκτησε το ασιατικό κύπελλο εθνών στην αρχή της χρονιάς και η κραταιά –τουλάχιστον στην ήπειρό της- Ιαπωνία.

Η ΕΡΑσπορ 101,8, έχει σχεδιάσει ειδικές εκπομπές και συνεχή ενημέρωση από τον ειδικό σε θέματα νοτιοαμερικάνικουποδοσφαίρου, Γιώργο Αθανασίου, εκτός από τις μεταδόσεις.

Το Copa America είναι η πιο παλιά διοργάνωση εθνικών ομάδων, ηλικίας 103 ετών. Η πρώτη έγινε το 1916 στην Αργεντινή, όταν γιόρταζε τα 100 χρόνια από την ανεξαρτησία της.

Προσδεθείτε λοιπόν, το Copa Americaαπογειώνεται σε πανελλήνια μετάδοση μέσω της ΕΡΑσπορ 101,8.

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1ος όμιλος
1.  Βραζιλία

2.  Βολιβία  

3.  Βενεζουέλα    
4.  Περού

15 Ιουνίου
03:30: Βραζιλία – Βολιβία, 22:00: Βενεζουέλα – Περού

19 Ιουνίου
00:30:  Βολιβία – Περού, 03:30:  Βραζιλία – Βενεζουέλα

22 Ιουνίου
22:00:  Περού – Βραζιλία, 22:00:  Βολιβία – Βενεζουέλα


2ος όμιλος
1.  Αργεντινή

2. Κολομβία

3. Παραγουάη  

4.  Κατάρ

16 Ιουνίου
01:00:  Αργεντινή – Κολομβία, 22:00: Παραγουάη – Κατάρ

20 Ιουνίου
00:30:  Κολομβία – Κατάρ
03:30:  Αργεντινή – Παραγουάη

23 Ιουνίου
22:00:  Κατάρ – Αργεντινή
22:00:  Κολομβία – Παραγουάη


3ος όμιλος

1.  Ουρουγουάη

2.  Ισημερινός

3.  Ιαπωνία
4.  Χιλή

17 Ιουνίου
01:00:  Ουρουγουάη – Ισημερινός

18 Ιουνίου
02:00:  Ιαπωνία – Χιλή

21 Ιουνίου
02:00: Ουρουγουάη – Ιαπωνία

22 Ιουνίου
02:00: Ισημερινός – Χιλή

25 Ιουνίου
02:00:  Χιλή – Ουρουγουάη
02:00:  Ισημερινός – Ιαπωνία  

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
28, 29 Ιουνίου
03:30 1ος του 1ου ομίλου – 3ος του 2ου ή του 3ου ομίλου

22:00 2ος Α΄ ομίλου – 2ος Β΄ ομίλου

29 Ιουνίου
02:00 1ος Β΄ ομίλου – 2ος Γ΄ ομίλου
22:00 1ος Γ΄ ομίλου – 3ος  Α΄ ή  Β΄ ομίλου


ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ: 3, 4 Ιουλίου
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ: 6 Ιουλίου

ΤΕΛΙΚΟΣ: 7 Ιουλίου

Επιστροφή στην Αρχική Σελίδα