UEFA Europa League: όλη η δράση της 1ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων αποκλειστικά στην COSMOTE TV

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Η έναρξη των αγώνων για τους ομίλους του UEFA Europa League ξεκινά με τις πρώτες 32 ομάδες από τις 48 που συνολικά θα διεκδικήσουν τη νέα αγωνιστική σεζόν, μία θέση στον τελικό της Πολωνίας. Η 1η αγωνιστική διεξάγεται την Πέμπτη 18/9 και περιλαμβάνει 16 αγώνες, οι οποίοι θα μεταδοθούν ζωντανά και αποκλειστικά στην COSMOTE TV, μαζί με την ολοκληρωμένη κάλυψη της δημοσιογραφικής ομάδας των καναλιών COSMOTE SPORT σε ένα 7ωρο ζωντανό πρόγραμμα.

Πριν από την έναρξη των αναμετρήσεων, οι τηλεθεατές θα συντονιστούν στην εκπομπή UEFA Europa League Show (19.00, COSMOTE SPORT 1HD) με τους Στέφανο Αβραμίδη και Σωτήρη Κωσταβάρα, κατά τη διάρκεια της οποίας, θα γίνουν οι πρώτες συνδέσεις με τα γήπεδα, ενώ οι σπίκερ των αγώνων θα μεταφέρουν το ρεπορτάζ, αλλά και τις ενδεκάδες των ομάδων.

Ο Μάνος Σπανόπουλος θα έχει όλες τις πληροφορίες από τον χώρο των social media, προβάλλοντας τις πιο ενδιαφέρουσες δράσεις ομάδων και ποδοσφαιριστών.

Από τις «συναντήσεις» που ξεχωρίζουν στην εκκίνηση της πρεμιέρας, είναι αυτή της περσινής φιναλίστ Άρσεναλ, η οποία θα αντιμετωπίσει στη Φρανκφούρτη την Άιντραχτ, την έκπληξη της περασμένης χρονιάς, που έφτασε έως τα ημιτελικά. Ο αγώνας θα μεταδοθεί σε περιγραφή Άλκη Τσαβδαρά (19.55, COSMOTE SPORT 2HD). Την ίδια ώρα ο ΑΠΟΕΛ θα υποδεχθεί τη Ντουντελάνζ (COSMOTE SPORT 3HD) σε περιγραφή Τάσου Κολλίντζα, ενώ στις 22.00 στο ίδιο κανάλι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα φιλοξενήσει την Αστάνα σε περιγραφή Μιχάλη Τσόχου.

Με την ολοκλήρωση των αγώνων το UEFA Europa League Show (00.00, COSMOTE SPORT 1HD) θα επιστρέψει για την παρουσίαση των καθοριστικών φάσεων, τις αναλύσεις και τις συνεντεύξεις των πρωταγωνιστών.

Επίσης, για όλα τα ματς θα υπάρχει ζωντανή ενημέρωση στο COSMOTE SPORT 1HD με τις δύο ζώνες UEFA Europa League Λεπτό προς Λεπτό (19.55 και 22.00), με τους Τόλη Χριστοφοράκη και Πέτρο Δριτσάκο.

Ακολουθεί το αναλυτικό πρόγραμμα μεταδόσεων της Πέμπτης 18/9:

 

 

 

 

Τα παιχνίδια που θα αρχίσουν στις 19.55

Όμιλος Παιχνίδι Κανάλι
1ος ΑΠΟΕΛ-Ντουντελάνζ COSMOTE SPORT 3HD
1ος Καραμπάγκ-Σεβίλη COSMOTE SPORT 4HD
3ος Χετάφε-Τραμπζονσπόρ COSMOTE SPORT 6HD
3ος Βασιλεία-Κράσνονταρ COSMOTE SPORT 9HD
4ος Αϊντχόφεν-Σπόρτινγκ Λισαβόνας COSMOTE SPORT 5HD
5ος Κλουζ-Λάτσιο COSMOTE SPORT 7HD
5ος Ρεν-Σέλτικ COSMOTE SPORT 8HD
6ος Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Άρσεναλ COSMOTE SPORT 2HD

 

Τα παιχνίδια που θα αρχίσουν στις 22.00

Όμιλος Παιχνίδι Κανάλι
7ος Πόρτο-Γιανγκ Μπόις COSMOTE SPORT 4HD
7ος Ρέιντζερς-Φέγενορντ COSMOTE SPORT 6HD
10ος Ρόμα-Μπασακσεχίρ COSMOTE SPORT 3HD
10ος Γκλάντμπαχ-ΒΑΚ Πέλετς COSMOTE SPORT 8HD
11ος Γουλβς-Μπράγκα COSMOTE SPORT 5HD
11ος Σλόβαν Μπρατισλάβας-Μπεσίκτας COSMOTE SPORT 7HD
12ος Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Αστάνα COSMOTE SPORT 2HD
12ος Παρτίζαν-Άλκμααρ COSMOTE SPORT 9HD