UEFA European Qualifiers: η ελληνοϊταλική «μάχη» και 22 ακόμα αναμετρήσεις ζωντανά στην COSMOTE TV

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Οι υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων ποδοσφαίρου για πρόκριση στο Euro 2020 συνεχίζονται στην 7η αγωνιστική των UEFA European Qualifiers το τριήμερο 10-12/10. Οι αγώνες, μεταξύ των οποίων και ο εκτός έδρας της Ελλάδας απέναντι στην Ιταλία, θα μεταδοθούν ζωντανά στην COSMOTE TV, μαζί με την ολοκληρωμένη «κάλυψη» της δημοσιογραφικής ομάδας των καναλιών COSMOTE SPORT, που περιλαμβάνει διπλή δημοσιογραφική αποστολή στη Ρώμη, ρεπορτάζ, καθώς και Pre και Post Game Shows.

Λίγο πριν από την έναρξη της αναμέτρησης Ιταλία-Ελλάδα (Σάββατο 12/10, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD) οι τηλεθεατές θα συντονιστούν στο Pregame Show (20.30, COSMOTE SPORT 1HD) με τους Στέφανο Αβραμίδη και Βασίλη Σαμπράκο. Κατά τη διάρκεια της εκπομπής θα πραγματοποιηθούν ζωντανές συνδέσεις με τους απεσταλμένους της COSMOTE TV στη Ρώμη, Σωτήρη Κωσταβάρα και Ανδρέα Σερεβέτα, ενώ θα προβληθεί αποκλειστική συνέντευξη του επιθετικού της Τουλούζ, Ευθύμη Κουλούρη και ρεπορτάζ σχετικά με τα νέα πρόσωπα που έχουν κληθεί στην Εθνική Ομάδα.

Με το τέλος του αγώνα, θα ακολουθήσει Post Game Show (COSMOTE SPORT 1HD) με δηλώσεις των πρωταγωνιστών, ψηφιακή ανάλυση και ρεπορτάζ για τα άλλα δύο ματς του ομίλου της Εθνικής Ομάδας, Βοσνία-Φινλανδία και Λιχτενστάιν-Αρμενία.

Ακολουθεί το τηλεοπτικό πρόγραμμα μεταδόσεων της 7ης αγωνιστικής.

 

 

 

 

 

 

 

 

Πέμπτη 10/10:

Όμιλος Παιχνίδι Ώρα Κανάλι
3ος Λευκορωσία-Εσθονία 19.00 COSMOTE SPORT 1HD
3ος Ολλανδία-Βόρειος Ιρλανδία 21.45 COSMOTE SPORT 1HD
5ος Κροατία-Ουγγαρία 21.45 COSMOTE SPORT 2HD
5ος Σλοβακία-Ουαλία 21.45 COSMOTE SPORT 5HD
7ος Αυστρία-Ισραήλ 21.45 COSMOTE SPORT 8HD
7ος Λετονία-Πολωνία 21.45 COSMOTE SPORT 9HD
9ος Καζακστάν-Κύπρος 17.00 COSMOTE SPORT 2HD
9ος Ρωσία-Σκωτία 21.45 COSMOTE SPORT 3HD
9ος Βέλγιο-Σαν Μαρίνο 21.45 COSMOTE SPORT 7HD

 

Παρασκευή 11/10:

Όμιλος Παιχνίδι Ώρα Κανάλι
1ος Τσεχία-Αγγλία 21.45 COSMOTE SPORT 1HD
1ος Μαυροβούνιο-Βουλγαρία 21.45 COSMOTE SPORT 8HD
2ος Πορτογαλία-Λουξεμβούργο 21.45 COSMOTE SPORT 7HD
2ος Ουκρανία-Λιθουανία 21.45 COSMOTE SPORT 9HD
8ος Ισλανδία-Γαλλία 21.45 COSMOTE SPORT 2HD
8ος Τουρκία-Αλβανία 21.45 COSMOTE SPORT 3HD

 

Σάββατο 12/10:

Όμιλος Παιχνίδι Ώρα Κανάλι
4ος Γεωργία-Ιρλανδία 16.00 COSMOTE SPORT 2HD
4ος Δανία-Ελβετία 19.00 COSMOTE SPORT 3HD
6ος Νησιά Φερόε-Ρουμανία 19.00 COSMOTE SPORT 7HD
6ος Νορβηγία-Ισπανία 21.45 COSMOTE SPORT 3HD
6ος Μάλτα-Σουηδία 21.45 COSMOTE SPORT 7HD
10ος Βοσνία Ερζεγοβίνη-Φινλανδία 19.00 COSMOTE SPORT 2HD
10ος Ιταλία-Ελλάδα 21.45 COSMOTE SPORT 1HD
10ος Λιχτενστάιν-Αρμενία 21.45 COSMOTE SPORT 2HD